Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/web/virtuals/2423/virtual/www/divosi/libs/Nette/loader.php on line 16
Divoši - Vojkovice
pathfinder divoši

Divoši Vojkovice

86. oddíl Klubu PATHFINDER,z.s.

Vítejte na naších stránkách

Zde se dovíte o připravovaném programu, o činnosti a aktivitách, nebo si prohlédněte fotky a videa.

Návštěva u včeliček

u včelicek Na neděli 26. května jsme byli pozvání strejdou Lumírem Madou na malou exkurzi. Bratr Lumír je místním včelařem a vlastní osmnáct včelstev což je dohromady více jak milion pilných včeliček. Květen končí a s ním i květy, zdroj pylu a nektaru z kterého včelky med „vyrábějí“. Ten je třeba si od včeliček „vypůjčit“, aby měly místo pro sběr dalších tmavých druhů medu. A právě na tuto činnost jsme se přišli podívat.

Nejdříve jsme si vyslechli krátké povídání, a poté šli hned na věc. Děcka nafasovaly ochranné čepice, ale ani je nebylo příliš potřeba, včely byly klidné, neměly zájem na nás útočit a med odevzdaly dobrovolně. Po vytočení medu z pláství jsme každý dostali skleničku medu a ochutnali medové zákusky.

Myslím si že to byla velice užitečná akce, kde jsme se dověděli spoustu informaci o tomto užitečném tvorečku, viděli jsme jak se med získává, naučili se že ze včel nemusíme mít panický strach a prožili zajímavé dopoledne s kamarády.

Děkujeme Madovým za pozvání a přejeme jim hodně kvalitního sladkého medu.

Prohlédněte si naši fotogalerii

Helfštýn 2013

hel.jpg I letos jsme se zúčastnili akce Moravsko-Slezského sdružení Helfštýn, která již tradičně má s hradem Helfštýnem společné pouze jméno. Již několik let se táhne soutěž o nový název této akce a prozatím to vypadá že Helfštýn zůstane navždy Helfštýnem.
Téma pro tento víkend bylo „Rytíř srdcem“ a kolem rytířů, rytířských vlastností a dovedností se vše točilo. Důležité je také zmínit že, každý rytíř (srdcem) musí mít tu správnou zbroj, tak jak je popsána v listu Efezkým šesté kapitole. Po celou sobotu jsme objevovali vlastnosti, které měl ten největší ze všech rytířů Ježíš.
V neděli probíhaly soutěže v turnajových disciplínách a po obědě jsme akci slavnostně ukončili. Vše si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Výprava k prameni Ráztoky

V neděli třetího března roku 2013 se Divoši sešli k dobytí těžce přístupného pramene říčky Ráztoky na návsi v Komorní Lhotce v devět hodin ráno. Teplota kolem nuly a slunce na obloze předpovídalo hojnou účast. Po uvedení několika pochodových hříček jsme vyrazili v počtu patnácti nadšených dobyvatelů proti proudu, směrem k prameni vyvěrajícím blízko vrcholu Ropičky 918 m.n.m. Cestou jsme napočítali 22 mostů přes tuto řeku a do cíle dorazili po třech hodinách pochodu náročným terénem. Další úkol byl rozdělat oheň v náročných podmínkách, což se nepodařilo všem a tak máme ještě prostor k tvrdému tábornickému tréninku. Zpáteční cestou necestou jsme ještě spálili poslední zbytky energie a ve tři odpoledne byli zpět na výchozím bodě alfa. Fotky z akce si prohlédněte ve fotogalérii.


Zobrazit místo K Prameni Ráztoky na větší mapě

Bobovačka na Prašivé

Za poměrně teplého počasí se nás sešlo asi dvaadvacet a musím říct že jsme si zabobovali úplně parádně. V údolí foukal silný vítr a sníh byl rozbředlý, ale na kopci a v lese byl matroš kvalitní a ve velkém množství. Chráněni lesem a kopcem jsme si užívali jak jen to šlo. Pravda ke konci na nás nebylo jediné suché nitky.

Fotky si prohlédnete v naší galérii až tam budou a tady je ještě video (později toho snad bude více):

Vítejte u Divochů

Vítejte na nových stránkách 86. oddílu klubu Pathfinder ve Vojkovicích.

Stránky ještě nejsou úplně v cajku, ale to se co nevidět bude zlepšovat.

4365.gif