Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/web/virtuals/2423/virtual/www/divosi/libs/Nette/loader.php on line 16
Divoši - Vojkovice
pathfinder divoši

Divoši Vojkovice

86. oddíl Klubu PATHFINDER,z.s.

Vítejte na naších stránkách

Zde se dovíte o připravovaném programu, o činnosti a aktivitách, nebo si prohlédněte fotky a videa.

1. místo – Zlín-ball

img-0756.jpg

Poslední listopadový den pořádal zlínský oddíl Daleká cesta turnaj v Kin-ballu. Protože nás Kin-ball baví a chtěli jsme vylepšit loňské druhé místo, neváhali jsme a do Zlína přicestovali v počtu osmi hrajících, čili dva samostatné týmy. Celkem se turnaje zúčastnilo asi dvanáct týmů. Oba naše týmy děvčata i chlapci si vedli zpočátku velice dobře, ale v posledním utkání proti našim děvčatům nastoupily dva týmy z jednoho oddílu a to byla přesila proti které jsme již neměli šanci. Sedmé místo, ale taky není nejhorší a důležité je, že jsme si dobře zaběhali. Chlapci takovou smůlu neměli a nasbírali největší počet bodů a zdrcujícím způsobem zvítězili.

Na konec turnaje si samozřejmě zahráli ještě vedoucí proti dvěma nejlepším týmům turnaje. Hráli dobře, ale proti Divochům neměli šanci a tak naši chlapci, v závěrečném exhibičním utkání, porazili nakonec i vedoucí a potvrdili tak, že vítěztví v turnaji nebylo náhodné. Sláva vítězům. ;-)

Výprava na Velkou Čantoryji

Byla nádherná podzimní neděle, když jsme stoupali směrem z Nýdku po Rytířské naučné stezce vzhůru na nejvyšší český vrchol Slezských Beskyd. Velká Čantoryje nás přivítala prudkým studeným větrem a nahoře na rozhledně se to dalo vydržet opravdu jen chvíli. Posilnili jsme se na lavičkách u polského bufetu a podél hranice vyrazili na zpáteční cestu.

Po celou dobu jsme sbírali informace o zdejším okolí z informačních tabulí. Tak jsme se dověděli kdo byl Jiří Třanovský, co jsou kurloky, nebo kdo podle legendy odpočívá v tajných slujích této hory.

Akci jsme tradičně ukončili pokřikem.

ma®ty

Čištění dobratických potoků

Tato ekologická, veřejně prospěšná dobrovolná akce měla sice proběhnout již na jaře, ale pro nepříznivé podmínky během vytrvalých jarních dešťů a později pro nedostatek času z důvodů nahromadění množství jiných akcí muselo být čištění místních toků přesunuto až na měsíc říjen. Ničemu to nevadilo, protože hromady odpadků na nás počkaly. Je až neuvěřitelné, kolik smetí lidé rozhazují kolem sebe. Celkem jsme nasbírali okolo dvaceti pytlů a jednu pneumatiku z náklaďáku a to jsme zdaleka nedošli až na hranice obce. Vše jsme naskládali podle domluvy u kontejnerů před obecním úřadem a u srdíčka nás hřálo že jsme udělali dobrou věc, vždyť příroda si to zaslouží.

ma®ty

Vojkovický pohár 2014

Třetí ročník oblastní akce „Vojkovický pohár“ se konal již podruhé na hřišti v Dolních Domaslavicích za základní školou. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a bylo teplo. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, z toho dva domácí. Hrálo se systémem každý s každým a poté vyřazovacím play-off. Na prvním místě skončil tým z Opavy, na druhém Komorní Lhotka a na oba domácí celky zůstaly zbývající třetí a čtvrté místo.

Sportu zdar a fotbalu zvláště.

ma®ty

Tábor Drama věků

Tak jako každý rok i letos jsme pořádali tábor. A už při plánování jsme mohli pocítit Boží vedení a pomoc. Asi tři měsíce před začátkem tábora se ozval správce tábořiště s tím že letos tam žádný tábor nesmí být kvůli nějakým úředním nesrovnalostem. Tak pozdě před táborem narychlo shánět tábořiště ve stejném termínu na pěkném místě a za rozumnou cenu je téměř nemožne. Proto jsme moc vděčni našemu Bohu za jeho pomoc a vedení, protože jsme si ještě mohli vybírat z několika možností. Vybrali jsme bližší a krásnější variantu, tábořiště Jerryho camp u Lhotky u Litultovic. To se nalézá v údolí potůčku Jordán, uprostřed lesa a s kvalitní základnou.

Na táboře se každým rokem hraje nějaká celotáborová hra, kterou se chceme většinou něco naučit. Tento rok jsme se každé ráno probudili v jiné době. Začalo to ve starověku, kterým nás prováděl praotec Abraham se svou ženou Sárou, navštívili jsme Babylónskou a Egyptskou říši, v Římě jsme povzbuzovali gladiátory, utíkali a skrývali bible před jezuity ve středověku, stavěli monoposty F1 v moderní době a nakonec očekávali návrat Ježíše Krista v blízké budoucnosti. Všichni jsme si odnesli spoustu zážitků, nových přátelství, znalosti a dovedností.

Děkuji všem mým spolupracovníkům za jejich perfektně odvedenou práci, děkuji také dětem za to že byli moc šikovní, rodičům za to že nás podporujete a nebeskému Otci za ochranu, vedení, pomoc, počasí, sílu, ..... Příští rok v létě se můžete těšit na tábor putovní, na kterém zažijeme ještě větší dobrodružství, bez pevného zázemí a střechy nad hlavou.

ma®ty

(z časopisu „Vojkovický informátor“)

Expedice „Úsvit“ 16.2.2014

usvit.jpg
Vstávali jsme opravdu hooooodně brzy. Ve čtyři hodiny a třicet minut jsme vycházeli z parkoviště v obci Krásná a po žluté turistické značce nás čekalo dlouhých, temných, do kopce vedoucích pět kilometrů. Na odpočinek nebyl čas, nahoře musíme být před sedmou hodinou. Cesta byla zpočátku místy zledovatělá, ale s přibývající nadmořskou výškou jsme šlapali po souvislé sněhové pokrývce. Na Malchoru jsme stanuli o půl sedmé a deset minut před sedmou již stáli na východní straně před chatou na Lysé hoře a kochali se pohledem na tu zlatou nádheru.

Na chvíli jsme zalezli do Kameňáku se trochu ohřát a pak zpátky. Cestou nechyběly sněhové přestřelky. Kdo měl lopatku tak kopečky sjížděl na lopatce a kdo na tak třeba po břiše. Dole na parkovišti jsme byli podle plánu v deset hodin. Výpravu jsme zakončili pokřikem. 3 a 1/2× hurá.

fotogalerie

Potáborové setkání

potaborovka-horni.png

Potáborové setkání je úspěšně za námi. Prožili jsme víkend plný vzpomínek, her a dobrodružství. Přemýšleli jsme společně o cestě za Ježíšem, neboť právě začal modlitební týden na toto téma. Ze vzpomínání se nejvíce líbilo skoro hodinové video, které bude ke stažení a shlédnutí již brzy na těchto stránkách. Největší dobrodružství jsme prožili při noční hře, kdy jsme zachránili svět před zlými lidmi a při tom navštívili zajímavá místa, mezi které patří například věž červeného kostela, nebo štoly na Landeku. Domů jsme pak přijeli v neděli odpoledne pořádně unavení, tak jak už to po některých víkendových akcích bývá.

Video a fotografie z tábora 2013

Video ke stažení:

Video v rozlišení 1080 (full HD) velikost: 4,56 GB
Video v rozlišení 720 (HD) velikost: 3,06 GB
Video v rozlišení 640×360px velikost: 848 MB

Fotografie ke stažení:

Prohlídka tábořiště – Marty velikost: 106 MB
Fotky tábor 2013 – Days velikost: 2,15 GB
Fotky tábor 2013 – Kamil velikost: 6,23 GB
Fotky tábor 2013 – Marty velikost: 0,99 GB
Fotky tábor 2013 – Radek velikost: 244 MB

Výprava k vodpádům Bučacího potoka

Bučací vodopád

27. října 2013

ODJEZD: 8:05 z žel. stanice Dobratice pod Prašivou
PŘÍJEZD 15:46 do žel. stanice Dobratice pod Prašivou
Trasa necelých 10 km s Ostravice s převýšením max. 450 m je vhodná i pro méně zkušené turisty.
Sešlo se nás celkem 26 osob, z toho bylo 5 dospělých a parádně jsme si užili jeden z posledních teplých podzimních dnů. A jak jsme cestou zjistili, nebyli jsme sami. Češi jsou turistický národ a tak jsme si chvílemi připadali jako někde ve městě.
Cestou jsme hráli nejrůznější hry, poznávali zdejší přírodu a dověděli se spoustu zajímavosti o Beskydech. Jak jsme se měli si můžete prohlédnout v naší fotogalerii

Profile for Divoši